Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022 - szkolna lekcja demokracji

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022 - szkolna lekcja demokracji

Dzień 23 września 2021 roku był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbały uczennice klasy 8b wchodzące w skład Komisji Wyborczej: Aleksandra Kulik - przewodnicząca, Maja Matyjewicz - zastępca oraz członkowie komisji: Wiktoria Pietraszun i Sara Piróg.

 

W tym wyjątkowym dniu uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.

 

Miło jest nam poinformować, że z największą ilością głosów na miejscu pierwszym i drugim uplasowały się: Nel Taşdelen - uczennica klasy 4b oraz Eliza Psiuch - uczennica klasy 8b. Zarówno Nel, jak i Eliza będą współpracować oraz wspierać się w pełnieniu funkcji przewodniczącej i zastępcy Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy uczennicom!!!

 

Wyniki wyborów:

  1. Taşdelen Nel – 20 głosów
  2. Psiuch Eliza – 19 głosów
  3. Kunecka Amelia – 15 głosów
  4. Kowalczyk Dawid – 13 głosów
  5. Shmyrko Maryna / Majewski Dominik / Rak Oskar – 11 głosów
  6. Nikodem Lena – 9 głosów

 

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.

 

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś

Data dodania: 2018-06-07 11:21:07
Data edycji: 2021-09-25 19:13:27
Ilość wyświetleń: 2748

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej