Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021 - szkolna lekcja demokracji

Dzień 16.10.2020 r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie kl. VII b wchodzący w skład Komisji Wyborczej: Lena Korycka – przewodnicząca, Milan Junak – zastępca oraz członkowie komisji: Maja Matyjewicz, Aleksandra Kulik oraz Marcel Armatys.

Wybory w tym roku szkolnym były szczególnie wyjątkowe, ponieważ miały miejsce na platformie internetowej "Google Classroom" - ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. Do czasu wyborów kandydaci przygotowywali własne plakaty wyborcze (w wersji on-line), które z kolei zostały zamieszczone na platformie internetowej „Google Classroom” w zakładce Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń kl. IV-VIII oddawał głos na wybranego przez siebie kandydata poprzez kliknięcie w specjalnie przygotowany link do głosowania na platformie. Na koniec Komisja Wyborcza sporządziła protokół oraz przekazała wyniki wyborów.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy VII b – Wiktoria Pietraszun. Wiktoria będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki wyborów:

1. Pietraszun Wiktoria – 17 głosów
  2. Biernat Kacper – 15 głosów
  3. Ptak Krzysztof – 13 głosów
  4. Nikodem Lena – 12 głosów
  5. Majewski Dominik – 11 głosów
  6. Shmyrko Maryna – 10 głosów
  7. Wojtowicz Maja – 9 głosów / Olechnowicz Szymon – 9 głosów
  8. Psiuch Eliza – 8 głosów

Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w organizację wyborów, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś