Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020 - szkolna lekcja demokracji

Dzień 10.10.2019r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbały uczennice klas 8a i 8b wchodzące w skład Komisji Wyborczej: Maja Sobków – przewodnicząca, Giada Campochiaro – zastępca oraz członkowie komisji: Milena Sobczak i Paulina Zarazińska.

Do czasu wyborów każdy kandydat biorący udział w wyborach prowadził własną kampanię wyborczą poprzez zachęcanie do oddania głosu na jego osobę, np. rozdając ulotki, rozwieszając reklamy w gazetkach szkolnych oraz wykonując swój własny plakat promocyjny z uwzględnieniem działań samorządowych.

Uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobyła uczennica klasy 8bMaja Sądaj. Maja będzie ponownie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki wyborów:

1. Sądaj Maja – 38 głosów
  2. Tur Iga – 26 głosów
  3. Pietraszun Wiktoria – 21 głosów
  4. Duda Anastazja – 19 głosów
  5. Olechnowicz Szymon – 17 głosów
  6. Wojtowicz Miłosz – 12 głosów / Ptak Krzysztof – 12 głosów
  7. Psiuch Eliza – 9 głosów

Dziękujemy wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz uczniom za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś