Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec

Relacja z wyborów do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BOLESŁAWIEC VIII KADENCJI

Dnia 27 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec VIII kadencji. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie kl. VII-VIII, wchodzący w skład Okręgowej Komisji Wyborczej dla okręgu wyborczego nr 3 w Szkole Podstawowej nr 3:

1. Z-ca przewodniczącego – Przemysław Biernat
  2. Członek – Kaj Pomichter
  3. Członek – Karolina Guzowska
  4. Członek – Patrycja Hałuza

Kandydującymi osobami na radnych w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec VIII kadencji były:

• Maja Sądaj – uczennica kl. 7b,
  • Iga Tur – uczennica kl. 7b.

Do czasu wyborów kandydaci biorący udział w wyborach prowadzili własną kampanię wyborczą poprzez zachęcanie do oddania głosu na jego kandydaturę, np. rozdając ulotki, rozwieszając reklamy w gazetkach szkolnych, jak także wykonując swój własny plakat promocyjny z uwzględnieniem działań samorządowych.

W związku z tym, że liczba kandydatów była równa ilości mandatów przypadających na dany okręg, wybory przybrały formę plebiscytu – dlatego uczniowie kl. IV-VIII oddali swoje głosy poparcia zarówno na Maję jak i Igę, aby nasza szkoła była reprezentowana przez dwóch przedstawicieli w Młodzieżowej Radzie Miasta Bolesławiec VIII kadencji.

Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół i przekazała wyniki z przeprowadzonych tego dnia wyborów do Urzędu Miasta do Miejskiej Komisji Wyborczej Młodzieżowej Rady Miasta w Bolesławcu.

Wyniki wyborów:

Maja Sądaj -  165 oddanych głosów

Iga Tur -  165 oddanych głosów

Miło jest nam poinformować, że uczennice kl. 7b - Maja Sądaj i Iga Tur będą reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Bolesławiec VIII kadencji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Dziękujemy zgłoszonym kandydatom oraz uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec VIII kadecji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś