„Wrażenia zostaną na długo w pamięci!” - wycieczka szkolna uczniów klas czwartych

Wycieczka szkolna → Karpacz, Skalne Miasto w Czechach, Krzeszów

W dniach 21-22 maja 2024 r. uczniowie klas 4a i 4b, pod opieką nauczycieli - pani Małgorzaty Maksymów, pani  Magdaleny Powroźnik, pani Anny Jaślan i pana Adriana Banysia, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Karpacza, Skalnego Miasta w Czechach i Krzeszowa.

Wycieczka rozpoczęła się przy jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Karpaczu, czyli dwunastowiecznej Świątyni Wang - najstarszego drewnianego kościoła w Polsce, którego budowla pochodzi z Norwegii, z miejscowości Vang. Uczniowie podziwiali także krajobrazy górskie i odwiedzili najpiękniejsze miejsca. W programie znalazły się m.in. jedne z najpopularniejszych schronisk w Karkonoszach i w Polsce - Samotnia i Strzecha Akademicka. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też Karpacz zakupując pamiątki z wyjazdu.

Drugiego dnia pierwszym punktem programu było zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach. To fantastyczne miejsce, które składa się ze skał tworzących labirynt. Na miejscu każdy podziwiał przepiękne formy skalne, jakie stworzyła przyroda przez miliony lat. Uczniowie mogli przechadzać się wśród skalnych kształtów, które noszą różne nazwy takie jak „Fotel Babuni”, „Dzban” czy „Rękawica”. Następnie uczestnicy wyjazdu pływali łódką po Skalnym Jeziorku. Piękne krajobrazy i obcowanie z naturą są tu kluczowe - warto samemu tego doświadczyć.

Ostatnim punktem wycieczki był Krzeszów, który nie bez powodu nazywany bywa „perłą baroku”. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jeden z najważniejszych zabytków baroku na Dolnym Śląsku, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna ze względu na ciekawy program zwiedzania. Uczniowie spędzili miły czas w gronie kolegów oraz koleżanek. Celem wyjazdu było nie tylko poznanie piękna przyrody ojczystej i rozbudzenie zainteresowania kulturą, ale przede wszystkim ukazanie młodym ludziom walorów aktywnego wypoczynku.

Adrian Banyś

Data dodania: 2024-05-26 19:01:50