Wolontariat - szczytne zainteresowania uczniów naszej szkoły

Do naszej szkoły uczęszcza wielu uczniów posiadających pasje, o których należy mówić i promować wśród społeczności szkolnej. Młodzież poza czasem spędzonym w ławkach szkolnych potrafi zorganizować swój prywatny czas dla szczytnych zainteresowań.

W dniach od 14 do 16 kwietnia w 2023 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły – Livia Grzybowska, Aleksander Bociek, Oliwier Miżdal, Sebastian Teliczek oraz Aleksander Stopyra w ramach wolontariatu ze Związku Harcerstwa Polskiego w Bolesławcu 11 DH „Hubal” brali udział w międzynarodowych zawodach I.P.S.C. strzeleckich LONGRANGE-RIMFIRE.CLUB  – Baza Lotnicza Wiechlice Shotgun. Podczas obsługi zawodów strzelniczych uczniowie mieli okazję nabyć nowe umiejętności obsługi oraz rozpoznawania broni. Doskonalili posługiwanie się językami obcymi - angielskim i niemieckim. A także mieli okazję wypróbować swoich sił i celności podczas strzelania z różnych odległości. Z powierzonych obowiązków wywiązali się doskonale.

Przynależność do harcerstwa i wolontariatu stwarza wiele możliwości, uczy pokory, dyscypliny i jest też wspaniałą przygodą. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mają takie zainteresowania i osiągają w nich sukcesy.

/Opracowała Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2023-04-24 19:48:36