Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja

Dnia 3 maja 2022 roku w Bolesławcu odbyły się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja. O godz. 11.30 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy miała miejsce uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych.

Natomiast o godz. 12.45 pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja w asyście 23 Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych. W czasie uroczystości odśpiewano hymn narodowy, odbył się apel poległych i salwa honorowa oraz odegrano pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego. Delegacje złożyły także wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W uroczystości, której organizatorami byli Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, Prezydent Miasta Bolesławiec - Piotr Roman, Dowódca  23. Śląskiego Pułku Artylerii - płk Krzysztof Malankiewicz, uczestniczyło wielu gości między innymi: marszałek Dolnego Śląska - Cezary Przybylski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Rafał Ślusarz, poseł na Sejm IX kadencji - Szymon Pogoda, Dolnośląski Kurator Oświaty - Roman Kowalczyk, Starosta Bolesławiecki - Tomasz Gabrysiak, Burmistrz Nowogrodźca - Robert Relich, Biskup Diecezji Legnickiej - Andrzej Siemieniewski, księża lokalnych parafii, członkowie partii politycznych oraz radni miejscy i powiatowi.

Udział w czasie trwania Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w składzie: Emilia Pikuła, Filip Szymański i Alan Kosztowniak oraz opiekun pocztu - pan Adrian Banyś.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia obchodów 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu - bycia patriotą.

Opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły:

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-05-04 22:26:55