Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu

W dniu 1 marca 2024 r. uczniowie z klasy II „b” wraz z panią Gizelą Grabowską i panią Agnieszką Markowicz odwiedzili Bibliotekę Publiczną - Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Uczniowie zwiedzili czytelnię i wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Dowiedzieli się także, jak korzystać z biblioteki, jakie książki można w niej wypożyczyć oraz w jaki sposób można zostać czytelnikiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Uczniowie podziwiali również wystawę przepięknych map z wydawnictwa „Dwie Siostry”. Dzięki wystawie dzieci odbyły niezwykłą podróż dookoła świata, zobaczyły gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. Podczas zajęć z ilustrowanym atlasem, autorstwa państwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, uczniowie stali się detektywami i odkrywali najciekawsze zakątki świata oraz zachwycali się jego różnorodnością.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2024-03-10 20:09:17