Wizyta klasy 7b w Dziale Historii Miasta

Dnia 11 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 7b wraz z opiekunami odwiedzili Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Wzięli oni udział w dwóch odmiennych tematycznie lekcjach historii.

Pierwszy wątek to „Osadnictwo ludności polskiej w Bolesławcu po II wojnie światowej”. Na zakończenie tej pogadanki prowadząca wręczyła uczniom Quiz wiedzy o bolesławieckich osadnikach, sprawdzający stopień zapamiętania przekazywanych treści.

Podczas drugiej pogadanki pt.: ”Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu” uczniowie mieli okazję zobaczyć wygląd mundurów i wyposażenia żołnierzy napoleońskich, mogli poznać obsługę karabinu i armaty oraz obejrzeć krótki film o cesarzu Francuzów.

Był to niezapomniany „wypad” klasowy, bo zakończony konsumpcją pizzy i pączków w miłym towarzystwie.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna,

Justyna Orszulak