WIRTUALNY FESTIWAL NIEPODLEGŁA

WIRTUALNY FESTIWAL NIEPODLEGŁA to interaktywna rywalizacja, w której drużyny z różnych miejscowości w Polsce uczestniczyły we wspólnej zabawie online. Festiwal składał się z 6 krótkich zadań, mających na celu podsumowanie działań niepodległościowych w szkołach. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło  stworzenia Listy przebojów o Niepodległej. Życie to śpiew, życie to taniec, życie to muzyka – uczniowie mieli podać  propozycje trzech utworów, które kojarzą im się  się z niepodległością i wolnością, ukazując jej pozytywny i budujący aspekt. Przeboje miały zasięg pokoleniowy, lista została stworzona od czasów dziadków, rodziców po czasy dzisiejsze. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu nie mieli najmniejszego problemu z ustaleniem listy przebojów.

1. Utwór z czasów dzidków: Maria Konopnicka „Rota”
  2. Utwór z czasów rodziców: Marek Grechuta „Ojczyzna”
  3. Dzisiejszy utwór: Doniu: „Od urodzenia w sercach”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wzbogaciliście się o nowe doświadczenia i nowe wyzwania w nowym roku 2019 r. Dziękujemy: Karolina Guzowska, Natalia Ziembikiewicz, Anna Jadach, Patrycja Hałuza, Natasza Sobczak, Adrian Jaskot, Szymon Jaróg, Kaj Pomichter.

„Jedną z polskich tradycji jest długie świętowanie różnych rzeczy, a 100-lecie niepodległości jest świetnym pretekstem, aby nie ustawać w tym świętowaniu" – mówi opiekun grupy konkursowej Patrycja Kasperek!

Data dodania: 2018-12-18 17:08:43
Data edycji: 2018-12-18 17:10:25