Wioska Smaków- wycieczka kl. III a i IIIb

Dnia 11 grudnia klasy III a i III b były na wycieczce w Lipianach- Wiosce Smaków. Dzieci brały tam udział w warsztatach kulinarnych. Zadanie, z którym się zmierzyły, nie było łatwe - najpierw wyrobienie ciasta na pierniki, następnie rozwałkowanie go i wykrawanie za pomocą foremek wybranych wzorów. W czasie gdy pierniczki się piekły, przed dziećmi stanęło kolejne wyzwanie - udział w wyprawie po okolicy Szlakiem Lipowego Zagajnika i rozwiązywanie wierszowanych zagadek, aby w końcu odnaleźć ukryty skarb. Po powrocie z wyprawy na dzieci czekał poczęstunek - racuchy z dżemem i lipowa herbata. Następnie uczniowie zajęli się dekorowaniem upieczonych ciastek.

Pobyt w Lipianach dzieci zakończyły pasjonującą zabawą, połączoną z rozwiązywaniem zagadek kulinarnych. Na koniec każdy z uczestników otrzymał Certyfikat "Młodego Kucharza".

I.Kalińska- Wojtas

Data dodania: 2019-12-11 21:23:37