Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Wioska Smaków” w Lipianach - I etap projektu edukacyjnego

„Wioska Smaków” w Lipianach - I etap projektu edukacyjnego

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie z klasy 7a i 6b pod opieką pani Agnieszki Markowicz, pana Adriana Banysia oraz pana Tomasza Bugaja wzięli udział w wycieczce w ramach I etapu projektu edukacyjnego pt. „Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina”.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do „Wioski Smaków” w Lipianach i pod okiem pań brali udział w cudownej przygodzie cukierniczej, która nauczyła ich jak przygotować i wypiekać rogale świętomarcińskie. Każdy z uczniów świetnie poradził sobie także podczas spaceru Szlakiem Lipowego Zagajnika, by zapoznać się z przyrodą wioski oraz znaleźć skarb na zakończenie wyprawy.

 

Podczas warsztatów i zabaw kulinarnych uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania inną kulturą, kształtowali pozytywne postawy, osiągnęli wspólne cele oraz wzbogacili swoje  słownictwo, gdyż podczas warsztatów każdy z nich poznał również nowe słownictwo w języku niemieckim. Oprócz umiejętności i wiedzy kulinarnej, uczniowie zostali zapoznani z techniką i pracą wykonywaną w zawodzie cukiernika. Z wycieczki uczniowie przywieźli przepis na rogale świętomarcińskie, które pomogą w realizacji projektu edukacyjnego w celu nawiązania współpracy z rodzicami i całą społecznością szkolną. Pozyskane wiadomości zostaną rozpowszechnione wśród młodzieży szkolnej do przygotowania przepisu na rogale w języku niemieckim i angielskim.

 

Celem projektu jest przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina i jego działalności związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych oraz propagowanie akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” związanej ze zbiórką pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki oraz mającej na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy swoich rówieśników.

 

Agnieszka Markowicz

Adrian Banyś

Data dodania: 2019-10-06 22:13:20
Data edycji: 2019-10-06 22:30:16
Ilość wyświetleń: 567

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej