Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Wioska Smaków” w Lipianach - I etap projektu edukacyjnego

„Wioska Smaków” w Lipianach - I etap projektu edukacyjnego

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie z klasy 7a i 6b pod opieką pani Agnieszki Markowicz, pana Adriana Banysia oraz pana Tomasza Bugaja wzięli udział w wycieczce w ramach I etapu projektu edukacyjnego pt. „Czasem mniej znaczy więcej - śladami Świętego Marcina”.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do „Wioski Smaków” w Lipianach i pod okiem pań brali udział w cudownej przygodzie cukierniczej, która nauczyła ich jak przygotować i wypiekać rogale świętomarcińskie. Każdy z uczniów świetnie poradził sobie także podczas spaceru Szlakiem Lipowego Zagajnika, by zapoznać się z przyrodą wioski oraz znaleźć skarb na zakończenie wyprawy.

 

Podczas warsztatów i zabaw kulinarnych uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania inną kulturą, kształtowali pozytywne postawy, osiągnęli wspólne cele oraz wzbogacili swoje  słownictwo, gdyż podczas warsztatów każdy z nich poznał również nowe słownictwo w języku niemieckim. Oprócz umiejętności i wiedzy kulinarnej, uczniowie zostali zapoznani z techniką i pracą wykonywaną w zawodzie cukiernika. Z wycieczki uczniowie przywieźli przepis na rogale świętomarcińskie, które pomogą w realizacji projektu edukacyjnego w celu nawiązania współpracy z rodzicami i całą społecznością szkolną. Pozyskane wiadomości zostaną rozpowszechnione wśród młodzieży szkolnej do przygotowania przepisu na rogale w języku niemieckim i angielskim.

 

Celem projektu jest przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina i jego działalności związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych oraz propagowanie akcji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” związanej ze zbiórką pieniędzy na misje dla głodujących dzieci z Afryki oraz mającej na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy swoich rówieśników.

 

Agnieszka Markowicz

Adrian Banyś

Data dodania: 2019-10-06 22:13:20
Data edycji: 2019-10-06 22:30:16
Ilość wyświetleń: 397

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej