Wielkie wyzwanie - w szkole nocowanie

W piątek 22 kwietnia 2022r. dzieci z klasy 3a postanowiły na jedną noc zostawić swoje wygodne, przytulne łóżeczka i zanocować w szkole, na trzeszczących i nieco twardych materacach. Atrakcjom nie było końca. Nie było ani chwili czasu na nudę, a co dopiero mówić o śnie...,bo na sen też prawie zabrakło czasu.

Najpierw na kolację przyjechała pizza - tylko kilka minut spóźniona, więc planów nam nie popsuła. Później odbyły się warsztaty malowania czekoladą, na których powstały piękne motyle i wiosenne kwiaty. W międzyczasie trzeba było przygotować miejsca do spania i rozpakować torby ze smakołykami. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją wieczoru była zabawa w chowanego. W ciemnej szkole, jedynie przy świetle latarek... zabawie towarzyszył miły dreszczyk emocji. Po zabawie koniecznie trzeba było rozładować te emocje na sali gimnastycznej. Na koniec wspólny, piżamowy taniec na korytarzu oraz kilka bajek na wyciszenie i uspokojenie. Noc pełna była szelestów, trzasków, cieni, które nie pozwalały zasnąć. O godz. 2 w nocy jeszcze słychać było pojedyncze głosy żądnych atrakcji uczestników nocowanki oraz trzeszczenie torebek ze smakołykami, które tak kusiły... Tak udało się wytrwać do rana.

Gdy tylko nastał świt, otworzyły się pierwsze oczy, a za nimi kolejne. Szepty i chichoty obudziły resztę uczestników, zanim na dobre zrobiło się jasno. Później już tylko śniadanko i pomimo wielkich chęci, aby powtórzyć  zabawę w chowanego, wszyscy udali się do domów, aby odespać tę wyjątkową noc we własnym wygodnym łóżku.

Monika Jastrząbek
Data dodania: 2022-04-26 17:32:17