WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH OLIMPIADACH BIBLIJNYCH

WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH  OLIMPIADACH BIBLIJNYCH

WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH  OLIMPIADACH BIBLIJNYCH

27 maja 2019 roku odbyła się VI Powiatowa Olimpiada Biblijna "Ewangelia wg św. Marka". Organizatorami konkursu byli : Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie, Diecezjalne Centrum Edukacyjne w Legnicy oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

Jak w poprzednich edycjach olimpiada wyróżniała się bardzo wysokim stopniem trudności testów ( 66 zadań w tym rozbudowanie, wielowątkowe np.krzyżówki – w czasie 60 minut) oraz silną rywalizacją. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 21 szkół i w sumie 60 uczniów.

W skład reprezentacji naszej szkoły weszli laureaci etapu szkolnego :

Karolina Guzowska kl.VIIIa, Igor Szerszunowicz kl.VIIb, Szymon Jaróg kl. VIIIa.

Uczniowie naszej szkoły podczas konkursu wykazali ogromną wiedzę, ale najwięcej punktów - 126 , zdobyła  Karolina Guzowska zajmując  II MIEJSCE w VI Powiatowej Olimpiadzie Biblijnej"Ewangelia wg św. Marka". Zaledwie o 2 punkty wyprzedziła ją uczennica ze szkoły z Nowogrodźca.

Warto wspomnieć, że uczennica Karolina Guzowska dwa lata  temu zajęła  III MIEJSCE w IV Powiatowej Olimpiadzie Biblijnej "Znam Dzieje Apostolskie".

Natomiast w zeszłym roku w V Powiatowej Olimpiadzie Biblijnej "Ewangelia wg św. Mateusza" nasza uczennica Maja Wojtowicz zajęła I MIEJSCE.

Wielkie gratulacje ! Życzymy podobnych sukcesów w kolejnych edycjach konkursów biblijnych.

Halina Rudzik

Data dodania: 2019-05-28 15:30:36