Widowisko multimedialne „Iskry Niepodległej”

Szanowni Państwo

Biuro "Niepodległa" zaprasza do nieodpłatnego pobierania oraz korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących widowiska „Iskry Niepodległej”.

We współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowaliśmy specjalne materiały z myślą o nauczycielach oraz ich podopiecznych, do wykorzystania zarówno przed jak i po wizycie w multimedialnej naczepie „Iskry Niepodległej”.

Wśród udostępnionych materiałów znajdziecie Państwo:

• PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” Z KLASĄ, zawierający szereg ćwiczeń do realizacji podczas zajęć w szkole, oraz odpowiedzi dotyczące zagadnień widowiska, a w szczególności prezentowanych bohaterów i eksponatów. Ten wyjątkowy przewodnik pomoże przygotować klasę do spektaklu oraz podpowie, co zrobić, aby treść pokazu wykorzystać w procesach edukacyjnym i wychowawczym.
  • PRZEWODNIK ZABAWY RUCHOWE , do przeprowadzenia po spektaklu, których zadaniem jest pomoc w zapamiętaniu i usystematyzowaniu wiedzy wyniesionej z widowiska. Zaproponowane zabawy pomogą uczniom i uczennicom w budowaniu relacji z rówieśnikami oraz rozwiną w nich umiejętność współpracy. Taka forma zajęć wspiera proces uczenia się i stymuluje wyobraźnię, ponieważ połączenie konkretnej informacji z ruchem, gestem lub czynnością utrwala zdobytą wiedzę.
  • IKONY SKOJARZEŃ– narzędzie do budowania mapy myśli. Zawiera zestaw zdjęć i ikon, które można wykorzystać przy tworzeniu chmur skojarzeń do postaci, budowania między nimi powiązań czy zapamiętywania czego dokonali. Narzędzie nadaje się zarówno jako punkt wyjścia do zajęć, jak i podsumowanie zdobytej wiedzy.

Wszystkie opisane materiały można bezpłatnie pobrać za pośrednictwem strony internetowej: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/iskry-niepodleglej-w-trasie-szukajcie-nas-w-calej-polsce/, gdzie znajdziecie również szereg przydatnych informacji dotyczących projektu.

Serdecznie zapraszamy do pobierania materiałów i korzystania z nich zarówno podczas wizyty widowiska w Państwa mieście, jak również przy realizacji edukacyjnych założeń programowych w szkołach.

Data dodania: 2023-09-06 17:27:51
Data edycji: 2023-09-06 17:46:17