WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W ZSHiU

W środę, 5 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez doświadczoną nauczycielkę EDB z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Pani Renata Świeca przekazała uczniom z klas 5-8, którzy przygotowują się do zawodów pt.: „Uczę się Bezpiecznie Żyć”, praktyczną wiedzę, przydatną w razie nieszczęśliwych wypadków. Wystarczy wspomnieć, że uczniowie nabyli nowe umiejętności, np. opatrywanie skaleczenia narzędziami ostrymi, ran postrzałowych płuc, ran amputacyjnych oraz zgłębili procedurę właściwego pozbywania się odpadów skażonych , w tym rękawiczek. Będąc wyposażonym w tak specjalistyczną wiedzę łatwiej będzie stawić czoła trudnym zadaniom na stacjach z pozorowanymi wypadkami.

Opieka: Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2020-02-08 12:52:57