Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 26 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Bożeny Oleksiuk-Rokosznej udali się do Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu na warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szkolenie wytypowano dziesięcioosobową grupę młodzieży z klas: 4a, 6a, 7a i 8a, dla której poruszana tematyka nie była niczym nowym.

 

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pani Renaty Świecy - nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa, chętni uczniowie zostali wyposażeni w najnowszą wiedzę praktyczną i teoretyczną, która jest niezbędna w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Zainteresowani, pogłębianiem swoich dotychczasowych wiadomości i umiejętności, mieli okazję ćwiczyć, m.in. ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, podtrzymywanie jego czynności życiowych, tamowanie krwotoków, zaopatrywanie złamań kości długich czy postępowanie podczas omdleń oraz ataków padaczkowych. W czasie warsztatów uczniowie uczestniczyli także w sesji zdjęciowej, którą wykonał Karol Krzemiński - uczeń Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

 

Przed naszymi uczniami jeszcze wiele żmudnych przygotowań, które pozwolą wyłonionym zawodnikom na udany start w regionalnym konkursie pt. „Uczę się bezpiecznie żyć 2024 ”.

 

 

Bożena Oleksiuk-Rokoszna

 

Data dodania: 2024-04-09 22:46:22
Data edycji: 2024-04-10 00:05:59
Ilość wyświetleń: 123

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej