Warsztaty wielkanocne w świetlicy

W ostatnim tygodniu przed Świętami spotkałam się na warsztatach wielkanocnych z uczniami w świetlicy.

Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „Pi…pi…pi”, które w bardzo żartobliwy sposób opisuje sylwetkę tytułowego bohatera Alfreda i jego dziwnej przygody z kontrabasem i  pisklętami. Opowiadanie posłużyło nam do odgadnięcia prawdziwych i fałszywych zdań dotyczących tekstu. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem znakomicie!

Następnie dowiedzieliśmy się z naszego szkolnego czasopisma „Świerszczyk” o wielkanocnych zwyczajach w różnych krajach, a potem uczniowie opowiadali  o zwyczajach i tradycjach świątecznych w swoich domach.  Na koniec czekała nas niespodzianka. Panie B. Oboza i p. M. Kurhan  przygotowały ogromne  pudło wydmuszek, z których wykonywaliśmy przecudne kolorowe pisanki. Wykorzystywaliśmy różne techniki, jedni z nas oklejali wydmuszki kolorowymi bibułami i kształtami wyciętymi z papieru samoprzylepnego, inni rysowali na nich przeróżne wzory. Pomysłów było tyle, ile dzieci na warsztatach, ale ile rozbitych wydmuszek, to wiemy tylko my. Mamy nadzieję z paniami, że udało się wszystkim donieść wykonane prace w całości do domów.

A.Markowicz

Data dodania: 2022-04-20 19:32:05