Warsztaty w Muzeum Ceramiki- kl. IIIa

Warsztaty w  Muzeum Ceramiki- kl. IIIa

Dnia 25 listopada klasa III a była w Muzeum Ceramiki na warsztatach aptecznych. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania mydła. Zgodnie ze swoim pomysłem do foremek na mydło wysypały odpowiedni susz kwiatowy, z aptekarską dokładnością odmierzyły i dodały zapach i barwnik, następnie wymieszały wszystko z roztopioną masą mydlaną. Całość odstawiły do wystygnięcia. Następnym zadaniem było wykonanie kulki do kąpieli. W czasie gdy mydełka i kulki do kąpieli zastygały, dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądała apteka ponad 100 lat temu i dowiedziały się, na czym w tamtych czasach polegała praca aptekarza.

I.Kalińska- Wojtas

Data dodania: 2019-12-02 22:03:22