Warsztaty w Centrum Dawnych Technik Garncarskich

28 listopada 2023 r. uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w warsztatach ceramicznych odbywających się w Centrum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu. Pracując z gliną, pod czujnym okiem doświadczonych artystów plastyków, własnoręcznie wykonywali gliniane miseczki. Po wygładzeniu, odpowiednim wypolerowaniu oraz podpisaniu, miseczki trafią do wypalenia w specjalistycznym, ceramicznym piecu. Dopiero po upływie dwóch tygodni od wytworzenia będą gotowe do odbioru i użytkowania.

Podczas wspólnych warsztatów była możliwość zadawania pytań odnośnie surowca oraz poznawania tajników i technik garncarskich. Była to doskonała okazja do odkrywania swoich talentów i zdolności, a to może skutkować wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2023-12-06 20:31:37