Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas ósmych

W czwartek 22 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych w roku szkolnym 2022/2023. Na uroczystości spotkały się trzy klasy ósme wraz z wychowawcami: panią Patrycją Kasperek, panią Bożeną Oleksiuk-Rokoszną, panią Małgorzatą Maksymów, nauczycielami oraz  pracownikami obsługi. Dyrektor szkoły - pani Anna Goździk przywitała zaproszonych gości: uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy siódmej. Ważnym punktem pożegnalnego apelu było uroczyste złożenie ślubowania przez absolwentów w obecności całej społeczności szkolnej. Podczas akademii wychowawcy kl. 8a, 8b i 8c wręczyli nagrody oraz dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli klasę ósmą. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe teczki oraz książki.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie dyplomu i nagrody dla Najlepszego Absolwenta, którym został Miłosz Wojtowicz z klasy 8b. Uczeń odbierał gratulacje i życzenia z rąk pani dyrektor oraz wychowawcy klasy. Z kolei Pani Agnieszka Markowicz wraz z panem Adrianem Banysiem podziękowali uczniom za aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się także tacy, którzy godnie pełnili funkcję w Poczcie Sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu pod opieką pani Małgorzaty Maksymów i pana Adriana Banysia.

W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za trud wychowania i nauczania, codzienną troskę, wyrozumiałość oraz cierpliwość i tolerancję. Całość apelu dopełnił piękny występ wokalny absolwentek szkoły - Igi Tur i Martyny Rudzik wraz z uczennicami klas ósmych. Pod koniec pożegnalnej uroczystości wiele emocji wzbudził krótki filmik, który relacjonował ośmioletni pobyt uczniów w szkole.

Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wieloletni trud, wręczając każdemu z nich kwiaty. Słowa podziękowania do dyrekcji i nauczycieli skierowali również rodzice ósmoklasistów. Pani Joanna Krzyżostaniak, jako przedstawiciel rodziców, pięknymi słowami podziękowała całemu gronu nauczycielskiemu za ciężką pracę oddaną ich dzieciom. Była to bardzo wzruszająca chwila dla całej społeczności szkolnej.

Życzymy wszystkim uczniom i absolwentom szkoły wielu sukcesów w kolejnych etapach edukacji, samych słonecznych chwil, poznawania ciekawych ludzi, krajobrazów oraz miejsc, a przede wszystkim mile spędzonych wakacji.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna, Patrycja Kasperek, Małgorzata Maksymów, Adrian Banyś

Opracowanie: Patrycja Kasperek, Adrian Banyś