Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej odbyły się dwa uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022, dla klas I-III o godzinie 8.00 oraz dla klas IV-VIII o godz.10.00.

Na uroczystości dla uczniów klas starszych byli obecni zaproszeni goście: pani Beata Sulska - Naczelnik Wydziału Społecznego oraz przedstawicielki Rady Rodziców - panie: Katarzyna Fąfara, Izabela Zdunek-Głowacka i Sylwia Matyjewicz. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły - pani Anna Goździk, która w swoim wystąpieniu podziękowała zarówno uczniom, jak i nauczycielom za wytężoną pracę oraz osiągnięte sukcesy, natomiast rodzicom za wspaniałe wychowanie dzieci oraz bardzo dobrą współpracę.

Ważnym punktem pożegnalnego apelu było uroczyste złożenie ślubowania przez absolwentów szkoły w obecności pani dyrektor oraz całej społeczności szkolnej. W trakcie części oficjalnej uroczystości wychowawcy klas 8a i 8b - pani Aleksandra Szylin i pan Adrian Banyś wręczyli wzorowym uczniom nagrody książkowe i dyplomy oraz przekazali rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za wieloletnią współpracę. W tym wyjątkowym dniu, opiekunowie SU - pani Agnieszka Markowicz i pan Adrian Banyś, podziękowali wyróżnionym ósmoklasistom za godne reprezentowanie szkoły i zaangażowanie w działalność Samorządu Uczniowskiego. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie dyplomu i nagrody dla Najlepszego Absolwenta, którym został Milan Junak z klasy 8b. Uczeń odbierał gratulacje i życzenia z rąk pani dyrektor oraz wychowawcy klasy. Apel był też wspaniałą okazją do złożenia podziękowań przedstawicielce Rady Rodziców - pani Sylwii Matyjewicz, za jej wieloletnią współpracę z dyrektorem i gronem pedagogicznym szkoły. Na koniec uroczystości głos zabrała pani Beata Sulska - Naczelnik Wydziału Społecznego, która zapewniła o dużej życzliwości dla szkoły, złożyła gratulacje uczniom za osiągnięte wyniki w nauce oraz podziękowała nauczycielom i rodzicom.

W trakcie apelu uczniowie z klas 7a i 7b odegrali humorystyczną scenkę pt. „Każde pokolenie ma własny czas”. Młodzież przypomniała także zgromadzonym o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w okresie wakacji. Z kolei piosenkę „Ale to już było” pięknie wykonała Eliza Psiuch - uczennica klasy 8b. Ósmoklasiści podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wieloletni trud, wręczając każdemu z nich kwiaty. Była to bardzo wzruszająca chwila dla całej społeczności szkolnej. Po zakończeniu apelu uczniowie klas IV-VIII odbyli ostatnie w tym roku szkolnym spotkania ze swoimi wychowawcami, a następnie udali się na zasłużone wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom i absolwentom szkoły wielu sukcesów w kolejnych etapach edukacji, poznawania ciekawych ludzi, krajobrazów oraz miejsc, a przede wszystkim mile spędzonych wakacji.

Opracowanie: Bożena Oleksiuk-Rokoszna, Patrycja Kasperek, Adrian Banyś

Data dodania: 2022-06-29 11:26:54