Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Uroczystość upamiętniająca wprowadzenie stanu wojennego w Polsce

Dnia 13 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 pod pomnikiem „Solidarności” przy pl. Wolności w Bolesławcu odbyła się uroczystość upamiętniająca wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, która była ważnym momentem refleksji nad przeszłością. Zgromadzeni oddali hołd obrońcom wolnej Polski - ludziom Solidarności.

W obchodach 42. rocznicy wprowadzenia przez władze komunistyczne stanu wojennego wzięła udział delegacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: Oliwia Irska, Maja Kowalczyk i pan Adrian Banyś.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił przedstawiciel bolesławieckiej Solidarności, Honorowy Obywatel Bolesławca - pan Jan Filipek oraz Prezydent Miasta Bolesławiec - pan Piotr Roman. Po przemówieniach zaproszonych gości złożono pod pomnikiem symboliczne biało-czerwone wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze, aby uczcić pamięć poległych i walczących o demokrację w czasach stanu wojennego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych, członkowie NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele bolesławieckich organizacji i instytucji, służb mundurowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

W 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Adrian Banyś