Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3

Uroczystość pasowania na ucznia  w Szkole Podstawowej nr 3

Dnia 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

Uroczystość przygotowali  uczniowie kl. 1a, 1b, 4c i 8a pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych - Melanii Balińskiej i Anetty Kramarskiej. Pomocą służyli także Gizela Grabowska oraz opiekun Pocztu Sztandarowego i Flagowego Szkoły - Adrian Banyś.

W uroczystości wzięli także udział: Kornel Filipowicz - zastępca prezydenta miasta, Jarosław Kowalski - przewodniczący Rady Miasta, Eugeniusz Kowalski - wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz były dyrektor szkoły i Adam Biesiadecki - radny miasta.

Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek oraz wierszy na temat szanowania innych, pomaganiu słabszym, wypełnianiu obowiązków ucznia. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - wprowadzony został sztandar szkoły wraz z pocztem flagowym. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu Dorota Basiak – dyrektor szkoły wraz z Eugeniuszem Kowalskim i Adamem Biesiadeckim dokonali symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3.

Po uroczystości pasowania dyrektor, rodzice i wychowawczynie klas pierwszych wręczyli dzieciom prezenty w postaci „rożków obfitości”. W klasach czekał na uczniów przygotowany przez rodziców poczęstunek. Upominki sprawiły wszystkim pierwszoklasistom ogromną radość.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele z uczniami kl. I-VIII gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Data dodania: 2018-10-28 16:33:37
Data edycji: 2018-10-28 17:01:57