Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej

1 września 2022 r. był w naszej szkole dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 oraz uroczystego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wszyscy przybyli do szkoły z uśmiechami na twarzach i w galowych strojach.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, a także jako gość pani Renata Szewczyk - I Zastępca Prezydenta Miasta. Przybyłych na uroczystość powitała dyrektor - pani Anna Goździk. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Dyrektor szkoły życzyła uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.

W tym wyjątkowym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, czyli włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. 6a i 6b pod kierunkiem wychowawców klas szóstych - pani Aleksandry Szylin i pani Wandy Wysockiej. Pomocą służył także opiekun Samorządu Uczniowskiego - pan Adrian Banyś.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu dyrektor szkoły - pani Anna Goździk wraz z obecną na uroczystości panią Renatą Szewczyk - I Zastępcą Prezydenta Miasta, dokonały symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Wychowawczynie klas pierwszych - pani Monika Jastrząbek i pani Gizela Grabowska wraz z rodzicami gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-09-30 18:49:46