Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej

2 września 2024 r. był w naszej szkole dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025 oraz uroczystego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wszyscy przybyli do szkoły z uśmiechami na twarzach i w galowych strojach. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, uczniów obecni byli również rodzice, a także jako gość pani Renata Szewczyk - I Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec. Przybyłych na uroczystość powitała dyrektor - pani Anna Goździk, która życzyła uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.

W tym wyjątkowym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, czyli włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. 7a pod kierunkiem wychowawcy - pani Katarzyny Wierzejskiej oraz pani Justyny Orszulak. Pomocą służył także opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły - pan Adrian Banyś.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu dyrektor szkoły - pani Anna Goździk wraz z obecną na uroczystości panią Renatą Szewczyk - I Zastępcą Prezydenta Miasta Bolesławiec, dokonały symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Wychowawczynie klas pierwszych - pani Agnieszka Michalik oraz pani Melnia Balińska wraz z rodzicami gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Adrian Banyś

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Nowy rok szkolny rozpoczęty

fot. UM Bolesławiec