Uroczystość Pasowania na czytelnika

13 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika. To wyjątkowa chwila dla pierwszoklasistów, którzy w tym dniu stają się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej.

Po krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Elżbiety Szczegodzińskiej – nauczyciela bibliotekarza, dzieci poznały podstawowe pojęcia, tj. biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia, czytelnia. Zapoznały się również z regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych i zasadami poszanowania książek. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Wraz z nim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona użytkowników szkolnych zasobów książkowych.

Na pamiątkę uroczystości wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek.

M. Jastrząbek

Data dodania: 2019-12-18 20:22:44