Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Nim jednak usłyszeliśmy ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019, we wtorek - 18 czerwca 2019 r. dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania za cały rok szkolny oraz wyróżniliśmy wzorowych uczniów z klas I-VIII naszej szkoły. 

W tym wyjątkowym dniu odbyły się dwa apele z okazji zakończenia roku szkolnego: dla klas I-III oraz IV-VIII. W uroczystości udział wziął także pan Kornel Filipowicz – Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt, głos zabrała dyrektor szkoły – pani Dorota Basiak, która gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji oraz podziękowała także nauczycielom i rodzicom.

Następnym punktem apelu było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród książkowych dla uczniów wzorowych z kl. I-III i IV-VIII, listów gratulacyjnych oraz podziękowań dla rodziców uczniów kl. VIII. Prymusem szkoły została Karolina Guzowska - uczennica klasy 8a. Podczas uroczystego apelu, Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego Szkoły, wręczył podziękowania dla uczniów klasy ósmej za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim  i zaangażowanie w poszczególne przedsięwzięcia szkolne oraz uroczystości patriotyczne.

Po wieloletniej pracy w szkole pożegnane zostały również nauczycielki – pani Hanna Paliga i pani Anetta Kramarska. Podziękowania złożyli: pan Kornel Filipowicz, pani Dorota Basiak oraz grono pedagogiczne. Była to bardzo wzruszająca chwila zarówno dla osób odchodzących, jak i dla całej społeczności szkolnej. Łzy, brawa, uściski i miłe słowa pozwoliły uwierzyć, że to, co się robiło przez wiele lat, miało sens i pozwoliło cieszyć się szacunkiem innych.

W części artystycznej wystąpili uczniowie kl.3a oraz 8a. Absolwenci pożegnali się ze społecznością szkoły przedstawiając ciekawy i wzruszający apel oraz dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wieloletnią edukację. Po zakończeniu uroczystości klasy wraz z wychowawcami rozeszli się do sal. Natomiast dnia 19 czerwca 2019 r. każdy z uczniów otrzymał świadectwo.

Zakończenie roku dla nauczycieli to czas podsumowań, planów i refleksji, natomiast dla uczniów to nadzieja na dobre oceny i nagrody, jak także na wspaniałe wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

 

Opracował: Adrian Banyś

Data dodania: 2019-07-05 19:45:19
Data edycji: 2019-07-05 19:54:06
Ilość wyświetleń: 1505

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej