Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Nim jednak usłyszeliśmy ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019, we wtorek - 18 czerwca 2019 r. dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania za cały rok szkolny oraz wyróżniliśmy wzorowych uczniów z klas I-VIII naszej szkoły.

W tym wyjątkowym dniu odbyły się dwa apele z okazji zakończenia roku szkolnego: dla klas I-III oraz IV-VIII. W uroczystości udział wziął także pan Kornel Filipowicz – Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt, głos zabrała dyrektor szkoły – pani Dorota Basiak, która gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji oraz podziękowała także nauczycielom i rodzicom.

Następnym punktem apelu było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród książkowych dla uczniów wzorowych z kl. I-III i IV-VIII, listów gratulacyjnych oraz podziękowań dla rodziców uczniów kl. VIII. Prymusem szkoły została Karolina Guzowska - uczennica klasy 8a. Podczas uroczystego apelu, Adrian Banyś - opiekun Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego Szkoły, wręczył podziękowania dla uczniów klasy ósmej za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim  i zaangażowanie w poszczególne przedsięwzięcia szkolne oraz uroczystości patriotyczne.

Po wieloletniej pracy w szkole pożegnane zostały również nauczycielki – pani Hanna Paliga i pani Anetta Kramarska. Podziękowania złożyli: pan Kornel Filipowicz, pani Dorota Basiak oraz grono pedagogiczne. Była to bardzo wzruszająca chwila zarówno dla osób odchodzących, jak i dla całej społeczności szkolnej. Łzy, brawa, uściski i miłe słowa pozwoliły uwierzyć, że to, co się robiło przez wiele lat, miało sens i pozwoliło cieszyć się szacunkiem innych.

W części artystycznej wystąpili uczniowie kl.3a oraz 8a. Absolwenci pożegnali się ze społecznością szkoły przedstawiając ciekawy i wzruszający apel oraz dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wieloletnią edukację. Po zakończeniu uroczystości klasy wraz z wychowawcami rozeszli się do sal. Natomiast dnia 19 czerwca 2019 r. każdy z uczniów otrzymał świadectwo.

Zakończenie roku dla nauczycieli to czas podsumowań, planów i refleksji, natomiast dla uczniów to nadzieja na dobre oceny i nagrody, jak także na wspaniałe wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

Opracował: Adrian Banyś

Data dodania: 2019-07-05 19:45:19