Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 roku był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Był to dla uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, dlatego wszyscy przybyli do szkoły z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów klas I-VIII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice. Przybyłych na uroczystość powitała nowa dyrektor - pani Anna Goździk. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Dyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.

W tym wyjątkowym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, czyli włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość przygotowały uczennice kl. 8 a i 8 b pod kierunkiem wychowawców klas ósmych - pani Aleksandry Szylin i pana Adriana Banysia. Pomocą służyły także wychowawczynie klas pierwszych - pani Melania Balińska i pani Renata Bancewicz.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Po ślubowaniu dyrektor szkoły - pani Anna Goździk wraz z obecną na uroczystości panią Beatą Sulską - Naczelnikiem Wydziału Społecznego, dokonały symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Rodzice oraz nauczyciele z uczniami kl. I-VIII gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Podczas apelu uczciliśmy także 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Treści pięknie przedstawiły nam uczennice klas ósmych: Lena Nikodem, Wiktoria Pietraszun, Eliza Psiuch, Natalia Pastusiak oraz Zosia Turecka. Celem uroczystości było uświadomienie młodzieży roli, jaką w dziejach ludzkości odegrała II wojna światowa, uczczenie pamięci poległych bohaterów oraz poszerzenie zainteresowania problematyką historyczną i patriotyczną.

PAMIĘTAJMY o tamtych tragicznych czasach, bo naród, który zapomina o swojej przeszłości, skazany jest na kolejne bolesne doznania i doświadczenia.

Opracowali: Adrian Banyś, Aleksandra Szylin

Data dodania: 2021-09-05 21:41:09