Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka ważny dzień - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Dnia 11 listopada 2022 roku w Bolesławcu odbyły się uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zostały zorganizowane przez Powiat Bolesławiecki i 23. Śląski Pułk Artylerii.

O godz. 11.00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Natomiast o godz. 12.00 na skwerze 100-lecia Odzyskania Niepodległości przy ulicy Bankowej w Bolesławcu odbyły się główne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w asyście 23. Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych. W czasie uroczystości odśpiewano hymn państwowy. Po przemówieniu Starosty Bolesławieckiego Pana Tomasza Gabrysiaka odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci, nastąpiło zaprzysiężenie uczniów klasy o profilu wojskowym II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu oraz miała miejsce Salwa Honorowa. Delegacje złożyły także wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W uroczystości uczestniczyły również władze samorządowe, jak także przedstawiciele policji, państwowej straży pożarnej, harcerze, delegacje szkół, zakładów pracy, firm, instytucji oraz mieszkańcy Bolesławca i powiatu bolesławieckiego.

Udział w czasie trwania uroczystych obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: Zuzanna Błotna, Emilia Pikuła, Filip Szymański i Alan Kosztowniak oraz opiekun pocztu - Pan Adrian Banyś.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie świadomości narodowej i patriotycznej, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu - bycia patriotą.

Opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły:

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-11-11 18:49:00