Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Udział w warsztatach projektowych „Spotkania teatralne” i „Spotkania z piosenką”

Udział w warsztatach projektowych „Spotkania teatralne” i „Spotkania z piosenką”

Dnia 4 października 2021 roku uczennice klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 wzięły udział w kolejnej odsłonie  spotkania młodzieży w ramach realizacji projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. 

 

W tym wyjątkowym dniu uczniowie z Polski i Niemiec wzięli udział w drugiej części warsztatów artystyczno-teatralnych pod tytułem „Mosty między nami”. Podobnie jak podczas poprzedniego spotkania, młodzież uczestniczyła w kreatywnych działaniach zmierzających do realizacji finałowej części projektu.

 

Warsztaty „Spotkania z piosenką” odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego, natomiast warsztaty „Spotkania teatralne” miały miejsce w Teatrze Starym w Bolesławcu. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowały uczennice kl. 8a - Lena Nikodem, Natalia Pastusiak, Amelia Fąfara, Zofia Turecka, Emilia Wróbel, Małgorzata Kulig oraz uczennice kl. 8b - Eliza Psiuch, Lena Korycka i Kaja Zatylna. Opiekunem grupy był pan Adrian Banyś.

 

W czasie spotkań uczniowie wzbogacali swoje słownictwo w języku obcym, rozwijali talenty muzyczne, jak także rozpoczęli swoją przygodę z teatrem poprzez doskonalenie umiejętności aktorskich. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia  z zadowoleniem i pozytywnym nastawieniem oczekują spotkania w ramach realizacji kolejnego etapu projektu skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec, Powiatu Bolesławieckiego oraz z Landkreis Bautzen.

 

Adrian Banyś

 

 

 

 

Data dodania: 2021-10-05 19:04:15
Data edycji: 2021-10-05 19:05:33
Ilość wyświetleń: 53

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej