Udział uczennic klas ósmych w 28. Finale WOŚP w Bolesławcu

Dnia 12 stycznia 2020 r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”  w Bolesławcu szef sztabu  Michał Szwed rozpoczął 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem przedsięwzięcia  było pozyskanie środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Uczennice klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 - Maja Sądaj, Iga Tur, Paulina Zarazińska i Giada Campochiaro wzięły udział w Bolesławieckim Sztabie WOŚP. Maja Sądaj i Iga Tur uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu jako przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec oraz Samorządu Uczniowskiego SP nr 3. Uczennice pełniły rolę wolontariuszy akcji zbierając środki pieniężne w ramach głównego celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział w przedsięwzięciu wzięli także opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Adrian Banyś i Agnieszka Markowicz.

Ten dzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń przygotowanych specjalnie na tę okazję. Program był bardzo interesujący i bogaty, m.in. koncerty, turnieje piłkarskie, morsowanie, rajdy, licytacje. Artyści dla WOŚP grali i tańczyli na dwóch scenach - w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” i Teatrze Starym.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną serdecznie podziękować uczennicom klas ósmych za zaangażowanie, jak także wszystkim obecnym za wsparcie i udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Adrian Banyś

Agnieszka Markowicz