Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach Dnia Flagi RP

Dnia 2 maja 2022 roku o godz. 12.00 na bolesławieckim rynku odbyły się obchody z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w obchodach Święta Flagi wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w składzie: Zuzanna Błotna, Filip Szymański i Alan Kosztowniak oraz opiekun pocztu - pan Adrian Banyś.

W uroczystości licznie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, uczniowie bolesławieckich szkół oraz mieszkańcy Bolesławca. W ceremonii udział wzięli żołnierze z 23 Śląskiego Pułku Artylerii, Policja, Straż Pożarna oraz Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Prezydent Miasta - pan Piotr Roman. W czasie uroczystości poczet flagowy wywiesił na maszcie flagę narodową oraz odśpiewano hymn państwowy. Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uświetniła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”. Uroczystość zakończyła się przemarszem wojsk i pocztów sztandarowych ulicą Sierpnia ‘80.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu - bycia patriotą.

Opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły:

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-05-03 18:20:04