Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach „80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej”

Dnia 1 września 2019 r. o godz. 12.30 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja – Bolesławiecka Bazylika Maryjna, odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej”.

Natomiast o godz. 14.00 pod pomnikiem „100-lecia Odzyskania Niepodległości” odbył się uroczysty Apel Poległych w asyście 23 Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych. W czasie uroczystości odśpiewano hymn narodowy, odbył się Apel Poległych oraz salwa honorowa. Jednym z najważniejszych elementów ceremonii było złożenie kwiatów pod pomnikiem „100-lecia Odzyskania Niepodległości”. W czasie trwania uroczystości hołd naszym bohaterom oddali między innymi: delegacje kombatantów, sybiraków, służb mundurowych i samorządowych.

Udział w czasie trwania uroczystych obchodów wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły w składzie: Maja Sobków, Przemysław Biernat i Alicja Burdukiewicz, dyrektor szkoły – Dorota Basiak oraz opiekun pocztu – Adrian Banyś.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia obchodów „80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej”, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu – bycia patriotą.

Opiekun: Adrian Banyś

Data dodania: 2019-09-01 22:42:55