Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach „228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach  „228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Dnia 3 maja 2019 r. o godz. 11.30 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu odbyła się uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny w „228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja” - z udziałem pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec”.

Natomiast o godz. 12.45 pod pomnikiem „100-lecia Odzyskania Niepodległości” odbył się uroczysty apel  w asyście 23 Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych. W czasie uroczystości odśpiewano hymn narodowy, odbył się apel poległych i salwa honorowa, odegrano także pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego. Przemówienie okolicznościowe wygłosił prezydent miasta – Piotr Roman.

Udział w czasie trwania uroczystych obchodów wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły w składzie: Wojciech Bochenek, Maja Sobków i Alicja Burdukiewicz, dyrektor szkoły – Dorota Basiak oraz opiekun pocztu – Adrian Banyś.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia obchodów „228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu – bycia patriotą.

Opiekun: Adrian Banyś

Data dodania: 2019-05-03 22:20:16