Uczniowie poznają twórczość Juliana Tuwima

„Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” to cykl zajęć zaproponowanych przez naszą bibliotekę szkolną. Warsztaty skierowane były do uczniów klas pierwszych i miały na celu poznanie twórczości Juliana Tuwima z wykorzystaniem książki Agnieszki Frączek o takim samym tytule. Podczas pierwszego spotkania 22 lutego 2024 r. poznawaliśmy najciekawsze szczegóły z życia poety. Dowiedzieliśmy się, że mały Julek był niezłym psotnikiem, interesował się przyrodą, wykonywał doświadczenia w swoim przydomowym laboratorium oraz nie znosił arytmetyki w szkole.

Tego dnia w klasach odkryliśmy, że z literek znalezionych w naszej bibliotece powstał tytuł jednego z wierszy Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. W czasie zajęć zapoznaliśmy się z utworem poety i ustalaliśmy, w jakich wagonach znajdują się rzeczy i osoby, które w nim występują. W wyniku wspólnych zmagań czytelniczych powstały niezwykłe prace, które zostaną umieszczone w naszych klasach.

Podczas kolejnych zajęć będziemy poznawać inne ciekawe wiersze i odkrywać świat pełen dziecięcej poezji.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2024-02-26 19:41:00