Tydzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych dat w kalendarzu, które zalicza się do wydarzeń nietypowych. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2021 r. Na patronkę akcji wybrano Janinę Porazińską, wybitną polską pisarkę, która napisała wiele książek z myślą o dzieciach.

Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Pamiętajmy, że czytanie stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W naszej tygodniowej akcji głośnego czytania brały udział klasy I-III oraz IV-VIII. Klasy młodsze realizują III edycję międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą”, który ma na celu wspieranie czytelnictwa wśród dzieci.  A Tydzień Głośnego Czytania był świetną okazją do poznania nowych propozycji książkowych, przypomnienia sobie ulubionej książki i jej autora. Z młodszymi uczniami czytaliśmy wspólnie „Lokomotywę” J. Tuwima, „Mądre bajki” A. Antosiewicz. „Baśnie” H. Ch. Andersena były czytane w świetlicy szkolnej z p. M. Kurhan. Starsi uczniowie czytali głośno „Tajemniczy ogród” F.H. Burnett`a, „Opowieści z Narnii” C.S.Lewis`a, „Kamienie na szaniec” A.Kamińskiego i „Hobbita” J.R.R.Tolkiena.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom klas I-VIII, którzy przyłączyli się do akcji oraz moim asystentkom- Asi i Livii za pomoc.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2021-10-13 13:12:52