
Kończący się rok szkolny 2025/2026 to moment nie tylko na celebrację sukcesów edukacyjnych, ale przede wszystkim na rzetelne przygotowanie uczniów do wakacyjnej przygody. W trosce o zdrowie i życie najmłodszych Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny zainicjowało ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. W dniach 15-19 czerwca 2026 r. nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu mającym na celu przeprowadzenie działań profilaktycznych oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku. Akcję wspierali: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Cyfryzacji, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Tegoroczna edycja akcji skupiła się na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego. W ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” nasza szkoła zrealizowała zajęcia poświęcone kluczowym obszarom, takim jak:
1) Bezpieczeństwo nad wodą:
wdrożenie nowych, wyższych standardów ochrony;
2) Profilaktyka i zdrowie:
cyberbezpieczeństwo, ochrona danych w sieci oraz dbałość o zdrowie psychiczne;
3) Postawy społeczne:
kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych.
Pamiętajmy, że świadome decyzje to najkrótsza droga do spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Bezpieczeństwo zaczyna się od prostych decyzji...
Adrian Banyś
Więcej informacji na stronie:
Tydzień dla Bezpieczeństwa - Ministerstwo Edukacji Narodowej







59-700 Bolesławiec
Ceramiczna 5