Tropem Wilczym w Szkole

W dniu 1 marca 2023 roku nasza szkoła zrealizowała projekt „Tropem Wilczym w Szkole” pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do akcji włączyły się wszystkie klasy ósme wraz z wychowawcami, symbolicznie maszerując 1963 m. Jest to wydarzenie cykliczne o zasięgu międzynarodowym, największy bieg pamięci w Polsce. Odbywa się w ponad 350 miastach Polski oraz poza jej granicami. Nasza szkoła wzięła w nim udział w formie łączącej edukację z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty lokalnej przez aktywną i świadomą pamięć historyczną oraz popularyzację aktywności fizycznej.

Ponadto w dniu 5 marca 2023 roku społeczność naszej szkoły wystartowała w biegu „Tropem Wilczym”. Od 2011 roku właśnie tego dnia obchodzimy święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Nasze reprezentacja szkoły wystartowała w biegu na dystansie 1963 metrów – to symboliczna odległość, nawiązująca do roku, w którym został zamordowany ostatni partyzant podziemia antykomunistycznego – Józef Franczak, pseudonim „Lalek”.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu: Hania Szwagierek, Jagoda Grabowy, Filip Osip, Szymon Osip, Leon Paszek, Nela Śliwińska, Dominik Piotrowski, Marcel Bender, Martyna Berezowska, Sebastian Surkont, Kacper Cebo, Kacper Janowski, Dawid Matuszek, Jan Maksymów, Max Anduła, Carmen Żekieć, Paweł Błotny, Piotr Błotny, Zuzanna Błotna, Piotr Polak, Szymon Kafel, Amelia Kunecka, Karolina Berezowska.

Warto nadmienić, że uczeń naszej szkoły Sebastian Surkont zajął III miejsce na dystansie 1963 m.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników dzisiejszego biegu.

Do zobaczenia za rok!

Opracowała Patrycja Kasperek