TARGI EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

Dnia 11 marca 2022 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Oxpress przy Alei Tysiąclecia 48 w Bolesławcu odbyły się Targi Edukacyjne, na których swoje oferty kształcenia przedstawiły bolesławieckie placówki ponadpodstawowe. Udział w targach wzięli także uczniowie klas 8a i 8b Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami - panią Bożeną Oleksiuk-Rokoszną i panem Adrianem Banysiem.

W czasie spotkania każda zaproszona szkoła przedstawiła ofertę kształcenia oraz aktualne zasady rekrutacji. Młodzież została także zapoznana z prezentacjami multimedialnymi o poszczególnych szkołach. Dodatkowo każdy ósmoklasista mógł otrzymać informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o bolesławieckich placówkach ponadpodstawowych.

Szkoły, które wzięły udział w targach to:

- III Publiczne Liceum Ogólnokształcące Oxpress,

- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych,

- Zespół Szkół Budowlanych,

- Zespół Szkół Mechanicznych,

- Zespół Szkół Handlowych i Usługowych,

- Zespół Szkół Elektronicznych,

- II Liceum Ogólnokształcące,

- I Liceum Ogólnokształcące.

Udział uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 związany był ze wspomaganiem realizacji działań z zakresu orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-03-13 20:49:53