Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„TALENTY ROKU 2020” Szkoły Podstawowej nr 3

„Nagroda Prezydenta Miasta Bolesławiec” - osiągnięcia absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej:

 

 1. MAJA SĄDAJ - absolwentka szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,28. Wysoka średnia wyników „Egzaminów Ósmoklasisty”:  69,3 %.

 

Uczennica godnie reprezentowała szkołę poprzez pełnienie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w latach: 2018-2020. Jest radną zaangażowaną w działalność Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec VIII kadencji.

 

Uczennica wykazuje zainteresowania artystyczne oraz językowe. Interesuje się biologią i chemią. Maja jest także laureatką 1. miejsca XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady PCK - „Promocja Zdrowego Stylu Życia”.

 

 

 1. ALAN WALSKI - absolwent szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,17. Wysoka średnia wyników „Egzaminów Ósmoklasisty”:  75 %.

 

Alan jest uzdolniony w przedmiotach ścisłych. Wykazuje w szczególności zainteresowania historyczne oraz biologiczne. Uczeń jest finalistą XV Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej. Alan był również uczestnikiem etapu powiatowego konkursu „zDolny Ślązak” z biologii.

 

 

„Złota Setka Bolesławieckich Talentów 2020” - osiągnięcia absolwentów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej:

 

 1. IGOR SZERSZUNOWICZ - absolwent szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,44. Wysoka średnia wyników Egzaminów Ósmoklasisty: 97 %.

 

Uczeń godnie reprezentował placówkę poprzez pełnienie funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

 

Igor uzyskał wybitne osiągnięcia w konkursach - „Zdolny Ślązak”: laureat etapu wojewódzkiego z geografii, finalista etapu wojewódzkiego z biologii oraz finalista etapu wojewódzkiego z języka polskiego.

 

Uczeń uzyskał także 2. miejsce w XV Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej oraz jest finalistą etapu wojewódzkiego w XIII edycji „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939- 1956”.

 

Igor jest szczególnie uzdolniony  w przedmiotach ścisłych. Jest laureatem 2. miejsca na etapie powiatowym oraz 6. miejsca na etapie regionalnym XXVI Regionalnego Konkursu Biologiczno - Ekologicznego klas VII-VIII pt. „Ochrona przyrody w Polsce”. Uczeń jest także laureatem 6. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu  Matematycznego „Leon”.

 

 

 1. MACIEJ ZIĘBA - absolwent szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,0. Wysoka średnia wyników Egzaminów Ósmoklasisty:  79 %.

 

Uczeń godnie reprezentował placówkę poprzez udział w uroczystościach szkolnych oraz patriotycznych jako chorąży Pocztu Sztandarowego Szkoły.

 

Maciej jest szczególnie uzdolniony w przedmiotach ścisłych. Uczeń wykazuje zainteresowania historyczne, jak także matematyczne. Jest finalistą XV Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej, jak także laureatem 10. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu  Matematycznego „Leon”.

 

 

 1. MIŁOSZ WOJTOWICZ - uczeń szkoły z wzorowym zachowaniem oraz wyróżniającymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 6,0.

 

Miłosz jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym. Wykazuje zainteresowania językowe, artystyczne, przyrodnicze, a w szczególności matematyczne. Aktywnie działa również w Samorządzie Uczniowskim.

 

Uczeń uzyskał stypendium naukowe w kategorii kl. IV-VI dolnośląskich szkół podstawowych w ramach XIX edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

 

Jest laureatem 1. miejsca konkursów ogólnopolskich: konkursu na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie wraz z wyróżnieniem za piękną kaligrafię oraz konkursu na plakat „Przyjaciel Lasu”. Miłosz jest laureatem nagrody głównej VI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”.

 

Ponadto uczeń jest laureatem 1. miejsca konkursów na etapie wojewódzkim: Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Maks – edycja VIII oraz IX, Konkurs Plastyczny „Znaczek młodego miłośnika przyrody”, Turniej Karate Arawashi Cup w Radwanicach.

 

Miłosz jest finalistą IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Uczeń jest laureatem 6. miejsca IV Dolnośląskiego Memoriału Urszuli Marciniak, jak także  laureatem 7. miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Olimpus” z języka niemieckiego (sesja zimowa 2020).

 

Uczeń jest również zdobywcą 1. miejsca w powiecie oraz wyróżnienia w województwie Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę 2020”.

 

 

 1. MAJA WOJTOWICZ - uczennica szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 5,64.

 

Maja jest prawdziwą artystyczną duszą. Od wczesnego dzieciństwa interesuje się wszystkim, co pozwala jej pokazać, jak wyobraża sobie otaczający ją świat. Jej zainteresowania obecnie rozciągają się na nowe środki artystycznego wyrazu - fotografię oraz film.

 

Jest laureatką nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kredką, farbą - jak kto czuje, niech przyrodę namaluje”. Maja jest laureatką nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Dolnośląskie mostem dla pokoleń”.

 

Uczennica otrzymała także wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Komiksowym w ramach „30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier”.

 

 

 1. LENA KORYCKA - uczennica szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 5,25.

 

Lena wykazuje zainteresowania językowe oraz artystyczne. Aktywnie działa również w Samorządzie Uczniowskim.

 

Jest laureatką nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bory Dolnośląskie mostem dla pokoleń”. Ponadto praca uczennicy została wyróżniona w wystawie pokonkursowej w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka smaku – kuchnia artystyczna” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

 

Lena jest także laureatką 1. miejsca w XI Przeglądzie Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży „Cantate Domino” w kategorii – Zespoły: Szkoły Podstawowe.

 

 

 1. ELIZA PSIUCH - uczennica szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 5,17.

 

Eliza interesuje się wieloma przedmiotami, a w szczególności językiem polskim i muzyką. Uczennica wykazuje zainteresowania artystyczne. Aktywnie działa również w Samorządzie Uczniowskim.

 

Jest laureatką 3. miejsca oraz nagrody publiczności Turnieju Recytatorskiego „Skrzydlate Słowa 2.0” dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

 

Uczennica jest także laureatką 2. miejsca w XI Przeglądzie Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży „Cantate Domino” w kategorii – Solista: Szkoły Podstawowe, zdobywając jednocześnie 1.  miejsce w kategorii – Zespoły: Szkoły Podstawowe.

 

Ponadto Eliza uzyskała drużynowo 1. miejsce w kategorii klas szóstych w VI Turnieju Eliminacyjnym Szkół Podstawowych w Rugby Tag o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławiec.

 

 

 1. JOANNA MARKOWICZ - uczennica szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 5,34.

 

Joanna wykazuje zainteresowania artystyczne, poświęca swój wolny czas również warsztatom tanecznym oraz historii.

 

Jest laureatką 2. miejsca XXI Ogólnopolskiego Konkursu pt. ”Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego”. Joanna była również uczestniczką etapu powiatowego konkursu „zDolny Ślązak” z języka niemieckiego.

 

 

 1. SZYMON OLECHNOWICZ - uczeń szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Wysoka średnia ocen na świadectwie: 5,43.

 

Szymon szczególnie interesuje się przedmiotami przyrodniczo-biologicznymi. Lubi podróżować, poznawać oraz zwiedzać nowe miejsca. Aktywnie działa również w Samorządzie Uczniowskim.

 

Jest laureatem 1. miejsca na etapie powiatowym oraz 11. miejsca na etapie regionalnym XXVI Regionalnego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego klas VII-VIII pt. „Ochrona przyrody w Polsce”. Szymon był również uczestnikiem etapu powiatowego konkursu „zDolny Ślązak” z geografii.

 

 

 1. PAWEŁ DUDA - uczeń szkoły z wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Średnia ocen na świadectwie: 4,82.

 

Paweł wykazuje zainteresowania matematyczne oraz sportowe. Lubi spędzać aktywnie czas, grając w piłkę nożną. Uczeń jest także laureatem 6. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”.

 

 

 

Opracował: Adrian Banyś

 

 

 

Data dodania: 2020-10-21 19:43:52
Data edycji: 2020-10-21 19:47:01
Ilość wyświetleń: 174

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej