SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami. Dnia 22 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w świąteczną atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie kl. 3a i 3b pod opieką wychowawczyń - pani Agnieszki Michalik i pani Melanii Balińskiej wraz z nauczycielką religii - panią Haliną Rudzik.

O godz. 8.30 na przedstawienie jasełkowe przybyły dzieci z klas I-IV, natomiast o godz. 10.00 młodzież z klas V-VIII, a także rodzice oraz dziadkowie uczniów szkoły. Młodzi aktorzy w uroczy i wzruszający sposób przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem w ubogiej szopie narodziło się Dzieciątko Jezus. Uczniowie śpiewem oraz tańcem uświetnili wspólne świętowanie.

Dyrektor szkoły - pani Anna Goździk serdecznymi słowami i życzeniami podziękowała za przygotowanie wzruszającego przedstawienia. Na uroczystości obecna była również pani Małgorzata Słonecka - Sekretarz Miasta Bolesławiec, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz przekazała słodki upominek dla uczniów. Na koniec spotkania zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla laureatów szkolnego konkursu pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”. W tym szczególnym dniu odbył się także kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez Radę Rodziców.

Wychowawczynie klas trzecich wraz z nauczycielką religii dziękują uczniom występującym w jasełkach oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.

Adrian Banyś

Data dodania: 2023-12-22 22:40:23