Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami. Dnia 22 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w świąteczną atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie kl. 3a i 3b pod opieką wychowawczyń - pani Agnieszki Michalik i pani Melanii Balińskiej wraz z nauczycielką religii - panią Haliną Rudzik.

 

O godz. 8.30 na przedstawienie jasełkowe przybyły dzieci z klas I-IV, natomiast o godz. 10.00 młodzież z klas V-VIII, a także rodzice oraz dziadkowie uczniów szkoły. Młodzi aktorzy w uroczy i wzruszający sposób przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem w ubogiej szopie narodziło się Dzieciątko Jezus. Uczniowie śpiewem oraz tańcem uświetnili wspólne świętowanie.

 

Dyrektor szkoły - pani Anna Goździk serdecznymi słowami i życzeniami podziękowała za przygotowanie wzruszającego przedstawienia. Na uroczystości obecna była również pani Małgorzata Słonecka - Sekretarz Miasta Bolesławiec, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz przekazała słodki upominek dla uczniów. Na koniec spotkania zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla laureatów szkolnego konkursu pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”. W tym szczególnym dniu odbył się także kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez Radę Rodziców.

 

Wychowawczynie klas trzecich wraz z nauczycielką religii dziękują uczniom występującym w jasełkach oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.

 

 

Adrian Banyś

 

 

Data dodania: 2023-12-22 22:40:23
Data edycji: 2023-12-22 23:13:16
Ilość wyświetleń: 233

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej