Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Szkolne obchody Dnia Świętego Patryka

Szkolne obchody Dnia Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka jest jednym z najbardziej popularnych „zielonych" świąt na świecie. Głównym symbolem tego dnia jest liść koniczyny, znany jako „shamrock”, który jest utożsamiany z Irlandią. 17 marca jest świętem narodowym Zielonej Wyspy, które obchodzone jest w rocznicę śmierci św. Patryka. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. 

 

W dniach 12-19 marca 2024 r. odbyły się szkolne obchody w ramach Dnia Świętego Patryka, które zostały zorganizowane przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu w składzie: pani Agnieszka Markowicz, pani Patrycja Kasperek, pani Katarzyna Wierzejska, pan Adrian Banyś. Udział w wydarzeniu wzięli zarówno uczniowie kl. I-III, jak także młodzież kl. IV-VIII. Głównym celem obchodów było inspirowanie uczniów tematyką związaną z Dniem Świętego Patryka, zaznajomienie z kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci i młodzieży. 

 

Z tej okazji uczniowie zostali zapoznani, zarówno w języku polskim, jak i angielskim z najważniejszymi zwyczajami związanymi ze świętem oraz wydarzeniami z życia św. Patryka. Młodzież miała także okazję skorzystać z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy oraz zagadki na platformie językowej „Learning Apps”. Chętni uczniowie z kl. IV-VIII przygotowali prace plastyczne przedstawiające postać patrona Irlandii oraz tradycje obchodów Dnia Świętego Patryka, które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych. Z kolei dzieci z kl. I-III dowiedziały się o wielu ciekawostkach związanych ze świętem w Irlandii, rysowały i wykonywały własne koniczynki czy postać skrzata „Leprechauna” oraz oglądały bajkę o św. Patryku w wersji angielskiej. Największą atrakcją okazały się jednak „zielone kapelusze” - prace biorące udział w szkolnym konkursie dla kl. IV-VIII pt. „Kapelusz Świętego Patryka”. Pomysły były bardzo różne. Kreatywność uczniów była rewelacyjna, a ilość prac świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem.

 

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka - zakładając coś zielonego na siebie, biorąc udział w konkursie czy wykonując prace plastyczne. Całość obchodów Dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja wyśmienitych wypieków i smakołyków przygotowanych przez rodziców uczniów szkoły.

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w szkolnych obchodach Dnia Świętego Patryka.

 

 

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

 

Data dodania: 2024-03-19 21:00:28
Data edycji: 2024-03-19 22:13:17
Ilość wyświetleń: 191

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej