Szkolna lekcja demokracji - wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

Dzień 23 września 2021 roku był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbały uczennice klasy 8b wchodzące w skład Komisji Wyborczej: Aleksandra Kulik - przewodnicząca, Maja Matyjewicz - zastępca oraz członkowie komisji: Wiktoria Pietraszun i Sara Piróg.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy, sporządziła protokół, a następnego dnia przekazała wyniki wyborów.

Miło jest nam poinformować, że z największą ilością głosów na miejscu pierwszym i drugim uplasowały się: Nel Taşdelen - uczennica klasy 4b oraz Eliza Psiuch - uczennica klasy 8b. Zarówno Nel, jak i Eliza będą współpracować oraz wspierać się w pełnieniu funkcji przewodniczącej i zastępcy Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy uczennicom!!!

Wyniki wyborów:

1. Taşdelen Nel – 20 głosów
  2. Psiuch Eliza – 19 głosów
  3. Kunecka Amelia – 15 głosów
  4. Kowalczyk Dawid – 13 głosów
  5. Shmyrko Maryna / Majewski Dominik / Rak Oskar – 11 głosów
  6. Nikodem Lena – 9 głosów

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Adrian Banyś