Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„Szkoła do hymnu” 2023 - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Szkoła do hymnu” 2023 - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

 

W ramach kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła także udział w szóstej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” 2023.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to piątek 10 listopada. W obecności dyrektora - pani Anny Goździk, nauczycieli  i uczniów został wprowadzony Poczet Sztandarowy Szkoły. Następnie o godzinie 11:11 odśpiewano oficjalne cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność szkoły została włączona we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Szkoła uczy dzieci i młodzież o tym, że wolność raz zdobyta oraz niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Jest to wspaniała okazja, żeby nie tylko w szkolnych ławach uczyć się o tym ważnym święcie, ale również brać udział w akcji takiej jak ta. Przedsięwzięcie stworzyło atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

#SzkołaDoHymnu

 

  • O akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki:

„Szkoła do hymnu” 2023

 

 

Adrian Banyś

 

Data dodania: 2023-11-13 22:12:19
Data edycji: 2023-12-06 19:53:22
Ilość wyświetleń: 288

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej