„Szkoła do hymnu” 2022 - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

W ramach kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięła także udział w piątej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, której opiekunami byli: Pani Małgorzata Maksymów, Pani Justyna Orszulak i Pan Adrian Banyś.

Podobnie jak w ubiegłych latach cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek 10 listopada. W obecności dyrektora - Pani Anny Goździk, nauczycieli i uczniów został wprowadzony Poczet Sztandarowy Szkoły. Następnie o godzinie 11:11 odśpiewano oficjalne cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność szkoły została włączona we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkoła uczy dzieci i młodzież o tym, że wolność raz zdobyta oraz niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Jest to wspaniała okazja, żeby nie tylko w szkolnych ławach uczyć się o tym ważnym święcie, ale również brać udział w akcji takiej jak ta. Przedsięwzięcie stworzyło atmosferę zadumy i świadomego przeżywania radości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-11-10 21:54:35