Szkoła Do Hymnu

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Uczniowie,

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska  po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących to radosne świętowanie. Tego dnia miliony uczniów i nauczycieli w kraju i za granicą tworzyło piękną, patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami.

Chciałbym, aby ta wspaniała inicjatywa była kontynuowana także w tym roku szkolnym. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.
(...)

Dariusz Piontkowski

Szkoła Podstawowa nr 3 odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej i cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Polski.

Data dodania: 2019-11-15 21:36:44
Data edycji: 2019-11-15 21:54:59