Świętujemy odzyskanie niepodległości

11 listopada to wspaniały i wyjątkowy dzień dla wszystkich Polek i Polaków. Tego dnia nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. W dniach poprzedzających Dzień Odzyskania Niepodległości w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia przypominające uczniom o tym ważnym wydarzeniu.

Podczas spotkania z uczniami na zajęciach czytelniczych z p. A. Markowicz czytaliśmy wzruszającą legendę o orlim gnieździe i o początkach państwa polskiego wg W. Widłaka. Wykonywaliśmy zadania dotyczące czytania tekstu ze zrozumieniem, zastanawialiśmy się co znaczy dla nas Ojczyzna i za co ją kochamy oraz wykonywaliśmy piękne kotyliony pod okiem naszych pań w świetlicy- p. B. Obozy oraz p. M. Kurhan.  Nasze panie wytłumaczyły nam bardzo dokładnie technikę tworzenia kotylionów i dzięki temu byliśmy przygotowani na następny dzień, gdyż 10.11.2022 r. nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoła do hymnu”, więc kotyliony były jak najbardziej przydatne do naszych galowych strojów.

Dzieci z młodszej grupy świetlicowej pod czujnym okiem A. Naprawcy wykonywały patriotyczne śpiewniki, które posłużyły jako dekoracje gazetek w naszej szkole.

Agnieszka  Markowicz

Data dodania: 2022-11-16 19:12:44