„Święta tuż, tuż …” - Mikołajki w kl. 8b

Przedświąteczny okres to wspaniała okazja, aby w radosnej i miłej atmosferze wspólnie spędzić czas. Mikołajki to wyjątkowy dzień, stanowi on bowiem zapowiedź okresu Świąt Bożego Narodzenia. To także moment radości, uśmiechu oraz dzielenia się szczęściem z innymi.

6 grudnia 2021 roku z okazji Mikołajek klasa 8b wraz z wychowawcą  panem Adrianem Banysiem wzięła udział w ciekawym przedsięwzięciu edukacyjnym pt. „Święta tuż, tuż …”. W ramach godziny wychowawczej odbyły się klasowe mikołajki, podczas których uczniowie obdarowywali się drobnymi upominkami oraz zostali zaznajomieni z najważniejszymi zwyczajami oraz tradycjami bożonarodzeniowymi. Mikołajkowa godzina wychowawcza upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Następnie młodzież wraz z opiekunami - panem Adrianem Banysiem i panią Haliną Rudzik udała się do bolesławieckiego Kina Forum na seans filmowy pt. „Mikołaj w każdym z nas 2”, który wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój. Dzięki tej produkcji uczniowie uświadomili sobie, jak bardzo ważne jest pielęgnowanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

Koleją atrakcję stanowił udział klasy w nietuzinkowych warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. W czasie zajęć uczniowie wykonali efektowne ozdoby i zabawki świąteczne, jak także przyczynili się do ustanowienia rekordu stworzenia najdłuższego łańcucha bożonarodzeniowego. Przemierzając rynek miasta młodzież mogła podziwiać także znajdujące się na nim piękne ozdoby przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym wyjątkowym dniu klasa 8b miała okazję spędzić czas w swoim towarzystwie, prowadząc wesołe rozmowy i zacieśniając więzi klasowe. To był wspaniały, pełen wielu wrażeń i radości dzień.

Głównym celem przedsięwzięcia edukacyjnego pt. „Święta tuż, tuż …” było przybliżenie społeczności uczniowskiej tematyki Świąt Bożego Narodzenia poprzez edukację i rozrywkę, jak także uświadomienie młodzieży znaczenia podejmowania wspólnych działań oraz współpracy, dzięki którym można nie tylko zdobywać wiedzę, ale także czerpać radość ze wspólnie spędzonego czasu.

Wychowawca kl. 8b:

Adrian Banyś