Światowy Dzień Mycia Rąk

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, uchwalony przez ONZ w 2008 roku. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk, a także uświadamianie ludzi, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest systematyczne mycie rąk przy użyciu mydła.

W tym roku nasza szkoła również włączyła się do akcji. Celem naszego programu było kreowanie nawyków mycia rąk, szczególnie u najmłodszych dzieci. Uczniowie z klasy 2a pod kierunkiem pani Angeliki Becli i pani Olgi Bugaj przygotowali krótkie przedstawienie, które zaprezentowali w klasach najmłodszych, a także w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 3. Miało ono na celu uświadomienie dzieciom,  jak ważne jest prawidłowe mycie rąk. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jakie choroby są roznoszone poprzez brudne ręce,  poznali poszczególne etapy mycia rąk. Dzieci dowiedziały się również, w jakich sytuacjach koniecznie musimy umyć ręce oraz o tym, że zarazki przenoszone przez dłonie należą do tych najczęściej wywołujących choroby zakaźne. Mogą one powodować choroby układu oddechowego, pokarmowego i skóry. Na dłoniach przenosimy też wirusy grypy .

W ramach tego święta dzieci wykonały również prace plastyczne, na których znajdowało się równanie: brudna rączka + mydło +woda = czysta rączka. Prace te stały się dekoracją szkolnego korytarza. Na zakończenie podsumowaliśmy zdobyte wiadomości i w nagrodę dzieci otrzymały prezenciki w postaci małych mydełek.

Opracowała: Angelika Becla

Data dodania: 2019-10-21 20:35:19